Drukuj

126

Do XVI Majówki z Koniem na osiedlu Szczepankowo Spławie zgłosiło się ponad 120 jeźdźców, którzy przywiozą ze sobą blisko 200 koni.

 

Na listach jest wielu doświadczonych i utytułowanych zawodników jak: Mściwoj Kiecoń, Dawid Rakoczy, Łukasz Wasilewski, Dajana Pawlicka, Agata i Wojciech Dahlke, Łukasz i Rafał Krajewscy oraz zeszłoroczny zwycięzca Grand Prix Majówki Łukasz Brzóska (na zdjęciu).

Najważniejsze elementy sportowej imprezy to: sobotni konkurs klasy C na czas (godzina 18.00) i niedzielne Grand Prix (16.00). Zmagania skoczków trwać będą codziennie od rana do późnych godzin popołudniowych, a konie i jeźdźcy pokonywać będą parkury od 40 do 135 cm. Jak zawsze przy imprezach organizowanych przez KS Jumping Events, specjalne zmagania przewidziano dla amatorów w konkursie GPA.  Kibice będą mogli podziwiać też najmłodszych na kucach. Tym razem pojadą oni już w sobotę w południe w konkursie pierwszy krok i konkursach na czas i potem, jak zawsze przed niedzielnym Grand Prix, w przebraniach, w specjalnej formule konkursu – tym razem z limitem czasu. Atrakcją pozasportową tegorocznej Majówki będzie występ kaskadera konnego Pawła Apolinarskiego.

 
Jak zawsze na obrzeżach parkuru będzie wiele atrakcji dla całych rodzin: przejażdżki na kucykach (w tradycyjnej formule oraz jako pony games), mini parkur, place zabaw, stoiska gastronomiczne i handlowe. W sobotę o 19.00 po konkursie klasy C odbędzie się koncert "Mamma Mia. Tribute to Abba".

Fot. Asia Bręklewicz