Drukuj

Łukasz Brzóska na koniu Heros sięgnął po zwycięstwo w Grand Prix Majówki z koniem.

Brzóska Majówka 2018

W Grand Prix XV Majówki z koniem na poznańskim Szczepankowie wystartowały 24 pary. Parkur był trudny i bardzo skoncentrowany. Liczyła się nie tylko skoczność i siła koni, ale i ich stopień wyszkolenia. Do rozgrywki, która odbyła się przy komplecie publiczności dostało się dziewięciu najlepszych. Mimo, że w pierwszej części rozgrywki zawodnicy popełniali błędy, to do końca listy startowej praktycznie każdy musiał zaryzykować, by móc znaleźć się na podium. Ostatecznie tylko trzem zawodnikom udało się zachować czyste konto.

Najlepszy był Łukasz Brzóska na Herosie. Jest to ich pierwsze wspólne zwycięstwo. - Koń spisał się wspaniale. Nasza współpraca trwa od niecałego roku, więc cieszę się, że udało nam się dzisiaj wygrać. Plan był taki, by jechać krótko i po skrócie postawić na maksymalne tempo do samego końca. To właśnie skrót na podwójny szereg decydował o wygranej - powiedział Łukasz Brzóska.

Drugie miejsce zajął Tomasz Gogołek na Coronita 4, a na trzecim uplasował się Łukasz Krajewski na Henya De L’Espoir. 

Rywalizację szybkości wygrał Daniel Wieliczko na klaczy Favera, a przebierany konkurs dla dzieci wygrała Marta Konarska na wałachu Jacob.

Fot. Asia Bręklewicz