Drukuj

DSC07702

Łukasz Brzóska na koniu Fleur wygrał najważniejszy konkurs sobotnich zmagań podczas Majówki z Koniem w Poznaniu. Grand Prix w niedzielę o 16.30.

 

 

Równo trzydzieści par stanęło na starcie konkursu 130 cm, o wzrastającym stopniu trudności z jokerem. Taki sam wynik, 71 punktów uzyskało ośmiu zawodników. Aby wygrać, trzeba było być dokładnym i niezwykle szybkim. Z przewagą niecałej sekundy rywali wyprzedził Łukasz Brzóska, który dosiadał klaczy Fleur.

„Parkur był bardzo wymagający, ponieważ praktycznie nie dawał możliwości robienia skrótów, przez co ciężko było zdobyć przewagę. Praktycznie pierwsza piątka konkursu pojechała dokładnie taką samą trasą. Postanowiłem jednak zaryzykować i urwałem jedną foulę na lini pomiędzy przeszkodą siódmą, a ósmą i to dało nam zwycięstwo” - powiedział Łukasz Brzóska.

Drugie miejsce zajął Tomasz Gogołek na Coronita 4, a Bartosz Gauza na Inteligo był trzeci. 

W Grand Prix Amatorów należało do amazonek Podkowy Gruszczyn. Najlepsza była Julia Walorek na Falco. Drugie miejsce zajęła Amelia Klota na Antony Hopkins, a trzecie Marta Konarska na Safari Sundance.

Zapraszamy na drugi dzień Majówki. Zwieńczeniem zawodów będzie Grand Prix - 135 cm - zaplanowane na 16.30.